SpydeysWebb 2022 Squares Pool

1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS 1 HIT 2 HITS 3 HITS 4 HITS
W I N N E R W I N N E R
1 5 7 0 9 4 2 3 6 8 6 1 2 9 5 3 8 4 7 0
0 Eric Ervin S Lyng
2R
Corey Johnson
1R2
Roomies
1R/2R
Riss Johnny McKenna Grandma
SS
Jeff Scott Cmett
EE
OG CWem 7 CWem
1F/1R
S Lyng
FF
Corey Johnson
1R
Jeff Scott
1F
BFry Earl McPherson LTA51908 Trent A. Ryan Dollens Jeff Slater
8 Matt Till Janet H. Justin Slater Jason Scott Jeremy Hardy Jim Mac
SS
Tom Ardizone
1R/2R
Joe Gunkel
2R
Buzz
1F/1R
DELTA 9 Chopsticks Derrick Dorman Figel
1R/NC
Chris Nikkel Chris Schuldt
1R2
Nat Mac Skip/Becky
EE
John Kuntz
2R
Buzz DELTA
L 6 JMMETT Kayla Rasor
2R
Brett Beer Anne Steele
SS
Brady Adams Depune Joe Gunkel
2R
Ron Billman
1R/2R/SS
Steve Sheridan Randy Frauenfelder
1R3
L 2 Jeff Scott Ron Billman Ryne Andy W.
1R/2R
Grandma Willow
1F/1R
Ewald One Kayla Rasor Seth Henline
1R
Bobbie Endura
O 2 Kevin Wahl Berles John Peffley
1R
John Kuntz Ron DeSantis
1R/2R
Cody Perrott MER Matt Till
1F/1R
Tim Slater Joe Hayden O 8 Joe Hayden
1F/1R
Czechs John Peffley
1R/2R
Frank Waterman Figel Luke K.
2R
Clown Baby Ash
SS
Tim Slater Eric Baez
S 4 John Hecke Paul Lang Czechs
SS
Ewald Two
EE
Jade Lehman
1R
John Lyons #12 T&T's Pizza Chris Schuldt Trent A.
1R
S 6 Joe Newville Stacey Lang Brady Adams
2R
Ali Dorman Depune
2R
Leezy
1R/2R/SS
Brad Harrison
1R3
Nana & Papa Shlater Chuck Norris
SS
E 5 Adam
FF
Kevin Logan Brookie T. Washington Matt Till Dylan Lang Eric Dorman Leanne Shupe John Kuntz
SS
Ben Adams Tequila & Red Bull E 4 Spydey Frank Waterman Cheryl Logan Greg Reyes
1R
Jacob Lang Jill Johnson Steve Michell
1R
John Hecke Jim Gunkel
SS
Looph
EE
R 3 James Reecer
1R
Simon
1R2
Jeremy Hardy
1R2
CNS
1R
Archie
2R
AIMETT
1R3
Jason Scott
1R
John Shupe Rob Dollens Jeff Scott
2R/SS
R 3 Jess Andy Bearman
1R
Jade Lehman
1R
Shiloh
2R
John Kuntz
1R2
Tom Colderbank Captain
2R/SS
Cody Perrott
1R3
PJ Masks
1R2
LBS
1R
9 Leanne Shupe Jeff Slater
1R2
John Lyons Joe Gunkel Jay Kimes Dave Augenstein
2R
Nat Mac
1R/NC
Jon Cody Henline S Lyng
EE
0 Kevin Logan
EE
Steve Michell Ben Adams
SS
LCMETT Brandon Kuntz
2R
Shawn Zuber Jim Mac Derrick Nikkel OGRoomies
1R2
S Lyng
1R/2R
7 Joe Gunkel
FF
John Shupe Matt Till Shawn Zuber Ron Billman
1F
BRM Dave Augenstein
1R
JJMETT Alan Junior 1F/1R Two Monkeys 1 Mitch Antony
SS
Nomis
2R2
TAR/Jeff LV Archie
2R2
Julie Sheridan
1R
BRM Dennis Scriven
1R
Frank Waterman
1R
Chaz H. SMMETT
1R
1 Jeff Slater
2R2
Mike Dollens
1R
Goinsane ZLS
1R
Shlater
2R2
Matt Till
1R
Tina Smith Earl McPherson VO Joe
SS
Sue A.
1R
5 Chuck A. Mitch Antony
FF
Michelle Dollens Jeff Slater Mardelle McKenna Johnny McKenna
SS
ZLS Casamigos VO Joe Eric Ervin
National Championship NC ($1100) April 4 Winner Winner
1 Kansas 72 - North Carolina 69 Nat Mac (2,9)** Figel (2,9)**
Final Four FF ($475) April 2 Winners Winners
2 North Carolina 81 - Duke 77 Joe Gunkel (1,7) S Lyng (1,7)
1 Kansas 81 - Villanova 65 Adam (1,5) Mitch Antony (1,5)
Elite Eight EE ($240) March 26 & 27 Winners Winners
4 North Carolina 69 - St Peter's 49 Jay Kimes (9,9) Chris Nikkel (9,9)
3 Kansas 76 - Miami 50 CMett (6,0) Kevin Logan (6,0)
2 Duke 78 - Arkansas 69 S Lyng (8,9) Skip/Becky (8,9)
1 Villanova 50 - Houston 44 Ewald Two (0,4) Looph (0,4)
Sweet Sixteen SS ($120) March 24 & 25 Winners Winners
8 Miami 70 - Iowa State 56 Anne Steele (0,6) Chuck Norris (0,6)
7 North Carolina 73 - UCLA 66 Ron Billman (3,6)*** Leezy (3,6)***
6 Kansas 66 - Providence 61 VO Joe (6,1) Mitch Antony (6,1)
5 St. Peter's 67 - Purdue 64 Czechs (7,4) Jim Gunkel (7,4)
4 Houston 72 - Arizona 60 Grandma (2,0) Ben Adams (2,0)
3 Duke 78 - Texas Tech 73 Jeff Scott (8,3)** Captain (8,3)**
2 Villanova 63 - Michigan 55 John Kuntz (3,5) Johnny McKenna (3,5)
1 Arkansas 74 - Gonzaga 68 Jim Mac (4,8) Ash (4,8)
2nd Round 2R ($60) March 19 & 20 Winners Winners
16 Arizona 85 - TCU 80 OT S Lyng (5,0) Brandon Kuntz (5,0)
15 Purdue 81 - Texas 71 Jeff Slater (1,1)** Nomis (1,1)**
14 Miami 79 - Auburn 61 Shlater (9,1)** LV Archie (9,1)**
13 Texas Tech 59 - Notre Dame Archie (9,3) Shiloh (9,3)
12 Iowa State 54 - Wisconsin 49 Dave Augenstein (4,9) John Kuntz (4,9)
11 Duke 85 - Michigan State 76 Kayla Rasor (5,6) Depune (5,6)
10 Villanova 71 - Ohio State 61 Jeff Slater (1,1) Nomis (1,1)
9 Houston 68 - Illinois 53 Jeff Scott (8,3) Captain (8,3)
8 Gonzaga 82 - Memphis 78 Tom Ardizone (2,8)** John Peffley (2,8)**
7 Arkansas 53 - New Mexico State 48 Joe Gunkel (3,8) Luke K. (3,8)
6 St Peter's 70 - Murray State 60 Roomies (0,0)** S Lyng (0,0)**
5 UCLA 72 - St. Mary's 56 Joe Gunkel (2,6) Brady Adams (2,6)
4 Providence 79 - Richmond 51 Shlater (9,1) LV Archie (9,1)
3 Michigan 76 - Tennessee 68 Buzz (6,8)** Joe Hayden (6,8)**
2 Kansas 79 - Creighton 72 Ron DeSantis (9,2)** Andy W. (9,2)**
1 North Carolina 93 - Baylor 86 Ron Billman (3,6)** Leezy (3,6)**
1st Round 1R ($30) March 17 & 18 Winners Winners
32 Wisconsin 67 - Colgate 60 Corey Johnson (7,0)** OGRoomies (7,0)**
31 TCU 69 - Seton Hall 42 Ron DeSantis (9,2) Andy W. (9,2)
30 Michigan State 74 - Davidson 73 AIMETT (4,3)*** Codey Perrott (4,3)***
29 Houston 82 - UAB 68 Tom Ardizon (2,8) John Peffley (2,8)
28 Iowa State 59 - LSU 54 Jade Lehman (9,4) Greg Reyes (9,4)
27 Arizona 87 - Wright State 70 Corey Johnson (7,0) OGRoomies (7,0)
26 Duke 78 - Cal State Fullerton 61 Sue A. (8,1) Dennis Scriven (8,1)
25 Illinois 54 - Chattanooga 53 AIMETT (4,3)** Cody Perrott (4,3)**
24 Texas 81 - Virginia Tech 73 James Reecer (1,3) Andy Bearman (1,3)
23 Notre Dame 78 - Alabama 64 Trent A. (8,4) Steve Michell (8,4)
22 Miami 68 - USC 66 Randy Frauenfelder (8,6)*** Brad Harrison (8,6)***
21 Villanova 80 - Delaware 60 Roomies (0,0) S Lyng (0,0)
20 Purdue 78 - Yale 56 Randy Frauenfelder (8,6)** Brad Harrison (8,6)**
19 Texas Tech 97 - Montana State 62 John Peffley (7,2) Seth Henline (7,2)
18 Auburn 80 - Jacksonville State 61 ZLS (0,1) SMMETT (0,1)
17 Ohio State 54 - Loyola Chicago 41 Matt Till (4,1) Frank Waterman (4,1)
16 Kansas 83 - Texas Southern 56 Ron Billman (3,6) Leezy (3,6)
15 UCLA 57 - Akron 53 Jeremy Hardy (7,3)** PJ Masks (7,3)**
14 Murray State 92 - San Francisco 87 OT Dave Augenstein (2,7) Corey Johnson (2,7)
13 Arkansas 75 - Vermont 71 Mike Dollens (5,1) Julie Sheridan (5,1)
12 Creighton 72 - San Diego State 69 OT Nat Mac (2,9) Figel (2,9)
11 St. Peter's 85 - Kentucky 79 OT Jeff Slater (5,9)** Chris Schuldt (5,9)**
10 New Mexico State 70 - Connecticut 63 CNS (0,3) LBS (0,3)
9 St. Mary's 82 - Indiana 53 Jason Scott (2,3) Jade Lehman (2,3)
8 North Carolina 95 - Marquette 63 Simon (5,3)** John Kuntz (5,3)**
7 Gonzaga 93 - Georgia State 72 Matt Till (3,2)** Willow (3,2)**
6 Richmond 67 - Iowa 63 Jeremy Hardy (7,3) PJ Masks (7,3)
5 Tennessee 88 - Longwood 56 Randy Frauenfelder (8,6) Brad Harrison (8,6)
4 Baylor 85 - Norfolk State 49 Jeff Slater (5,9) Chris Schuldt (5,9)
3 Memphis 64 - Boise State 53 AIMETT (4,3) Cody Perrott (4,3)
2 Providence 66 - South Dakota State 57 Alan Junior (6,7)** CWem (6,7)**
1 Michigan 75 - Colorado State 63 Simon (5,3) John Kuntz (5,3)
First Four 1F ($20) March 15 & 16 Winners Winners
4 Notre Dame 89 - Rutgers 87 2OT Ron Billman (9,7) Jeff Scott (9,7)
3 Wright State 93 - Bryant 82 Matt Till (3,2) Willow (3,2)
2 Indiana 66 - Wyoming 58 Buzz (6,8) Joe Hayden (6,8)
1 Texas Southern 76 - Texas A&M Corpus Christi 67 Alan Junior (6,7) CWem (6,7)